Potrzeba czarowania urodą towarzyszy przedstawicielkom płci żeńskiej od wieków. Oczywiście również panowie troszczą się i czynili to w ubiegłych wiekach, jednakże pewne zabiegi wciąż jeszcze są udoskonalane tylko dla pań. Zabiegi chirurgii platycznej to jedna z takich dziedzin. Coraz większą ciekawość u potencjalnych klientek wzbudzają również procedury z dziedziny ginekologii estetycznej. Ta stosunkowo nowa branżafunkcjonuje wbrew pozorom od dawna – choć w odmiennej formie. Obecnie proponowane zabiegi mają na celu nie tylko pozytywne metamorfory w aspekcie estetycznym, ale też określone praktyczne funkcje. Procedury ginekologii estetycznej są efektywnie stosowane w takich przypadkach jak leczenie nietrzymania moczu, dystrofii warg sromowych, czy suchości pochwy. Dużym powodzeniem mogą pochwalić się również procedury zapewniające powiększenie punktu G, a więc korzystnie zmieniające jakość życia seksualnego. W znaczej mierze przyczyną operacji bywają kompleksy. Zmniejszanie wielkości sromu to jedna z popularniejszych procedur. Estetyczne poprawianie miejsc intymnych to nie tylko domena charakterystyczna dla kobiet. Wciąż większy odsetek mężczyzn wyraża chęć na poddanie się operacji z dziedziny „ginekologii” estetycznej. Procedury zabiegowe dzielą się nie tylko z uwagi na odmienny rodzaj przeprowadzania, ale też rodzaj inwazyjności oraz co za tym idzie – koszty. Ginekologia estetyczna jest branżą medycyny poświęconą w szczególności paniom i panom dobrze sytuowanym. Koszty są bowiem wysokie, zależnie od miasta funkcjonowania placówki medycznej. Plastyka warg sromowych czy obkurczanie waginy w większości nie wymagają konieczności hospitalizacji. Nieodzownym elementem procesu jest jednak okres rekonwalescencji. Rzecz jasna placówki specjalizujące się w zabiegach z zakresu ginekologii estetycznej zapewniają optymalną jakość usług, a także możliwość nie generujących zobowiązań konsultacji.
Krótki filmik
Nietrzymanie moczu to termin dolegliwości, z jaką ma problem spora ilość osób w naszym kraju. Może ono występować u przedstawicielek płci żeńskiej, jak i panów. Większą część przypadków przedstawiają jednak kobiety. Zagrożenie chorobą wzrasta przy tym wraz z wiekiem oraz wraz z ilością przebytych ciąż. Najczęściej występującą formą NTM jest wysiłkowe nietrzymanie moczu. Cechuje je niezależny od woli wypływ strumienia moczu w trakcie podejmowania wysiłku. Jest to związane z różnymi sytuacjami – od aktywności fizycznej, aż po fizjologiczne czynności, jak kichanie czy kaszel. Wyraźnie uciążliwy jest też fakt, że w miarę trwania choroba zyskuje na intensywności. Co charakterystyczne, opróżnienia pęcherza nie poprzedzają żadne znaki ostrzegawcze. Najczęściej występującą przyczynę NTM można określić jako osłabienie mięśni dna miednicy. Winę za ten fakt ponoszą takie zdarzenia i czynniki jak wielokrotne lub trudne ciąże oraz porody, ale również zmiany natury hormonalnej. Ważnym zadaniem profilaktycznym jest regularne ćwiczenie Kegla – w celu wzmocnienia mięśni dna miednicy. Statystyki nie prezentują się w sposób napawający optymizmem. W Polsce na NTM cierpią niemal 4 miliony osób, z czego większy procent stanowią kobiety. Zebranie pełnych danych jest jednak prawie niemożliwe. Choroba w wielu wypadkach też pozostaje niezdiagnozowana, bowiem wciąż jeszcze przedstawia żenujący dla pań kłopot. Takie emocje uniemożliwiają podjęcie leczenia. Tymczasem tutaj najważniejsze znaczenie ma okres czasu, jaki upływa od spostrzeżenia objawów NTM, do momentu zapoczątkowania procesu terapeutycznego.
Dobrze jest wiedzieć, że przekwitania nie można pominąć. To naturalny element w życiu każdej kobiety. Nieszczęśliwie zwykle wkraczaniu w okres przekwitania towarzyszą zakłócające spokój objawy. Jak sobie z nimi dać radę? Najistotniejsze to podjąć czynności terapeutyczne natychmiastowo po odnotowaniu pierwszych oznak. Do tych szczególnie częstych można przyporządkować takie reakcje ze strony organizmu jak doświadczane napływające fale gorąca, zaburzenia snu, wzmożoną intensywność pocenia, spadek popędu płciowego, dyspareunię czy wysiłkowe NTM. Wyszczególnione powyżej dolegliwości ma związek z brakiem równowagi hormonalnej. Do tego dochodzą objawy związane z emocjami, takie jak odczuwanie niepokoju, wzmożona nerwowość, huśtawki nastroju czy przewlekłe odczuwanie zmęczenia. Podjęty rodzaj terapii musi brać pod uwagę wszystkie aspekty objawów. Ważne jest jego wielowymiarowe działanie. Nie można ograniczyć się do zażywania specyfików. Terapię koniecznie trzeba wzbogacić o zdrową dietę, oraz systematyczną i korespondującą z potrzebami aktywność fizyczną. Profilaktykę najlepiej rozpocząć nim wystąpią konkretne objawy klimakterium. Zdrowy rodzaj spożywanych pokarmów nie obroni nas przed upływem czasu, ale wspomoże nasz ciało w dobrym procesie starzenia oraz w menopauzie. Natomiast uprawianie aktywności sportowej pomoże zapobiec dolegliwości ze strony układu ruchowego. Jeśli jednak spóźnimy się z profilaktyką – to ważne jest, by nie unikać wystosowania prośby o wsparcie terapeutycznespecjalistów a także o emocjonalne ze strony rodziny.
Menopauza to zgodny z naturą proces, przez który musi przejść każda przedstawicielka płci pięknej. Nie jest to jednakże jednoznaczne z brakiem różnorodnych uciążliwych objawów współwystępujących w czasie menopauzy. Stąd właśnie dużym wzięciem charakteryzują się pośród kobiet leki mające za zadanie zmniejszać nieprzyjemne oznaki przekwitania. Nadmierna potliwość, stany z uderzeniami gorąca, NTM o postaci wysiłkowej, całościowy spadek sprawności fizycznej, znaczniejsze ryzyko jeśli chodzi o występowanie osteoporozy czy wahania hormonalne a co za tym idzie – zmiany samopoczucia – powyższe objawy mogą nieźle zakłócić spokój kobiety. Szczęśliwie na przykre oraz możliwe efekty wahań w gospodarce hormonalnej dostępne są specyfiki. Jak jednak wyselekcjonować te właściwe? Wszystko zależy od tego z jakim natężeniem objawów mamy do czynienia. Najsilniejsze działanie prezentuje kuracja hormonami. Ma ona jednak najwięcej przeciwwskazań i można ją podjąć tylko po spotkaniu z specjalistą. Prócz tego kurację musimy zainicjować w początku menopauzy. Zażywanie preparatów z hormonami to nie jedyne rozwiązanie. Przy słabszym występowaniu objawów menopauzy możemy zdecydować się na naturalne leki hormonalne. Estrogeny pochodzenia roślinnego są osiągalne bez recepty, w każdej aptece czy sklepie zielarskim. Użytkowanie tych środków jest wyjątkowo bezpieczne, a przy tym w większości przypadków skuteczne. Odmienną metodą terapii mogą być sposoby stosowane przez nasze babcie. Najistotniejsze, by przy selekcji metody leczenia sugerować się charakterem pojawiających się objawów oraz ich intensywnością.