Jeśli chcesz spróbować stereotypowej kuchni polskiej, przestań liczyć swoje kalorie. Typowe posiłki są bardzo obfite oraz wielokrotnie zawierają sporo mięsa. Wystarczy niemniej jednak spróbować tylko trochę, żeby odkryć, że są de facto smaczne oraz godne kilku kęsów więcej. W największym stopniu polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma podstawowymi artykułami które jedzą na co dzień jest chleb i krajowa kiełbasa.

kuchnia polska Kraków   

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, lecz kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, by nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w przeróżne rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z doskonałego chleba oraz apetycznych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest stale wzbogacane o oryginalne smaki, od czasu do czasu nawet egzotyczne.

Jakich artykułów nie może zabraknąć w szablonowej polskiej kuchni?

Najbardziej zwyczajnymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół oraz przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka bądź też pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest słusznym uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz pomaga strawić dania.

Polish Cuisine in Krakow

Skąd polska kuchnia czerpie wenę?

•    Polska kultura zawsze integrowała szczegóły ze swoimi sąsiadami, wolno w niej także odkryć naprawdę przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Dziś polskie menu bez ustanku się zmienia, pod wpływem przeróżnych, niekiedy egzotycznych potraw.
•    Oprócz schematycznych restauracji specjalizujących się w polskiej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować też w wegetariańskich bufetach, oraz w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Krótko mówiąc – jaka jest szablonowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, wyborna i w pewnych sytuacjach straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dzisiaj z łatwością odkryć wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy sztampowych potraw oraz perfekcyjne polskie napoje oraz nasycać się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.

Dodaj komentarz